Schneider Electric Altivar Easy 310 - ATV310HU75N4E - Frekvenciaváltó, 7.5 kW, 10 hp, 380...460 V, 3 fázis
Tervezd okosan a rendelést! Vásárolj bármit nagyobb értékben és mindenre kedvezményt adunk! További infó...
Az ATV310HU75N4E frekvenciaváltó számos fejlett funkciót kínál az aszinkron motorok optimális vezérlésére. A készülék háromféle motorvezérlési profilt támogat: hagyományos feszültség/frekvencia (V/f) arányt, energiatakarékos kvadratikus U/f vezérlést, valamint a szenzor nélküli vektoros vezérlést (SVC), amely pontosabb fordulatszám-szabályozást és nyomatékszabályozást tesz lehetővé. A motorcsúszás-kompenzáció állítható, így a terhelés változása esetén is stabil fordulatszám tartható. A készülék 0,5-400 Hz kimeneti frekvencia tartományban működik, a névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz, de 2-12 kHz között állítható a felhasználási igényeknek megfelelően. A sebességtartomány aszinkron motoroknál 1:20, ami a legtöbb egyszerű alkalmazáshoz tökéletesen elegendő.
A frekvenciaváltó kiemelkedő túlterhelhetőséggel rendelkezik: a névleges motornyomaték 170-200%-át is képes biztosítani rövid ideig, a pontos érték a hajtás teljesítményétől és a motor típusától függ. Fékezési nyomaték tekintetében fékellenállással akár a névleges motornyomaték 150%-át is elérheti, fékellenállás nélkül pedig a névleges motornyomaték 70%-át. A DC-injektálásos fékezés is rendelkezésre áll, amely 30 másodpercig tartó megállítást tesz lehetővé. A gyorsítási és lassítási rámpák lineáris, S vagy U karakterisztikájúak lehetnek, és 0-999,9 másodperc közötti időtartamban állíthatók, ami nagyfokú rugalmasságot biztosít különböző alkalmazási területeken.
A csatlakozási lehetőségek terén az ATV310HU75N4E frekvenciaváltó gazdagon felszerelt. Egy analóg bemenetet kínál, amely konfigurálható 0-20 mA áramjelre (250 Ohm bemeneti impedanciával) vagy 0-10 V / 0-5 V feszültségjelre (30 kOhm bemeneti impedanciával). Négy programozható digitális bemenettel rendelkezik, amelyek 24 V DC feszültséggel működnek, és választhatóan negatív vagy pozitív logikával használhatók. Egy analóg kimenet is rendelkezésre áll, amely szoftveresen konfigurálható 0-10 V feszültségjelre vagy 0-20 mA áramjelre. A digitális kimenetek területén két opció áll rendelkezésre: egy logikai kimenet és egy védett relékimenet. A kommunikációs lehetőségek között megtalálható a Modbus protokoll, amely RJ45 csatlakozón keresztül érhető el, és 2-vezetékes RS-485 fizikai interfészt használ. A kommunikációs sebesség 4800-38400 bit/s között választható, és a hálózaton 1-247 címet lehet használni.
Védelmi funkciók tekintetében az ATV310HU75N4E rendkívül jól felszerelt: védelmet nyújt tápfeszültség-túlfeszültség, tápfeszültség-alulfeszültség, kimeneti fázisok és föld közötti túláram, túlmelegedés, motorfázisok közötti rövidzárlat, háromfázisú bemeneti fáziskiesés ellen, valamint termikus motorvédelmet biztosít a hajtáson keresztül az I²t folyamatos számításával. A készülék IP20 védettséggel rendelkezik, a felső részen lévő takarólemez nélkül, illetve IP4X védettséggel a tetején. Működési környezet szempontjából -10...55 °C közötti hőmérsékleten használható teljesítménycsökkenés nélkül, 55...60 °C között pedig a frekvenciaváltó tetején lévő védőburkolat eltávolításával üzemeltethető, 2,2% fokozatonkénti áramcsökkentéssel. A maximális tengerszint feletti magasság teljesítménycsökkenés nélkül 1000 méter. A készülék 50 dB zajszinttel működik, és elektromágnesesen kompatibilis az IEC szabványok követelményeivel.
Schneider Electric Altivar Easy 310 - ATV310HU75N4E műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Easy Altivar 310
Termék vagy komponens típusa: Frekvenciaváltó
Speciális alkalmazás: Egyszerű gépek
Kivitel: Hűtőbordával
Eszköz rövid neve: ATV310
Tápellátás fázisainak száma: Háromfázisú
Névleges tápfeszültség: 380...460 V - 15...10 %
Motorteljesítmény
Motorteljesítmény kW: 7,5 kW nehéz üzemben / 11 kW normál üzemben
Motorteljesítmény LE: 10 LE nehéz üzemben / 15 LE normál üzemben
Teljesítményadatok
Vonali áram: 26,6 A 380 V-nál (nehéz üzem) / 29,5 A 380 V-nál (normál üzem) / 22,4 A 460 V-nál (nehéz üzem) / 24,8 A 460 V-nál (normál üzem)
Látszólagos teljesítmény: 17,8 kVA 460 V-nál (nehéz üzem) / 19,4 kVA 460 V-nál (normál üzem)
Folyamatos kimeneti áram: 17 A nehéz üzem / 22,8 A normál üzem
Maximális átmeneti áram: 25,5 A 60 másodpercig (nehéz üzem) / 25,1 A 60 másodpercig (normál üzem)
Teljesítménydisszipáció: 241,2 W névleges áramnál (nehéz üzem) / 317,8 W névleges áramnál (normál üzem)
Frekvenciaváltó jellemzők
Frekvenciaváltó kimeneti frekvencia: 0,5...400 Hz
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...12 kHz állítható
Sebességtartomány: 1...20 aszinkron motornál
Átmeneti túlnyomaték: 170...200 % a névleges motornyomatékhoz képest, a hajtás teljesítményétől és a motor típusától függően
Fékezési nyomaték: A névleges motornyomaték 150%-áig fékellenállással / A névleges motornyomaték 70%-áig fékellenállás nélkül
Aszinkron motorvezérlési profil
Feszültség/frekvencia arány (V/f)
Feszültség/frekvencia arány - Energiatakarékos, kvadratikus U/f
Szenzor nélküli vektoros vezérlés (SVC)
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus
Csatlakozó típusa: RJ45 (az előlapon) Modbus-hoz
Fizikai interfész: 2-vezetékes RS 485 Modbus-hoz
Átviteli keret: RTU Modbus-hoz
Átviteli sebesség: 4800 bit/s, 9600 bit/s, 19200 bit/s, 38400 bit/s
Címek száma: 1...247 Modbus-hoz
Bemenetek és kimenetek
Analóg bemenet száma: 1
Analóg bemenet típusa: Konfigurálható áram AI1 0...20 mA 250 Ohm / Konfigurálható feszültség AI1 0...10 V 30 kOhm / Konfigurálható feszültség AI1 0...5 V 30 kOhm
Diszkrét bemenet száma: 4
Diszkrét bemenet típusa: Programozható LI1...LI4 24 V 18...30 V
Analóg kimenet száma: 1
Analóg kimenet típusa: AO1 szoftveresen konfigurálható feszültség: 0...10 V AC 0...10 V 0...0,02 A, impedancia: 470 Ohm, felbontás 8 bit / AO1 szoftveresen konfigurálható áram: 0...20 mA, impedancia: 800 Ohm, felbontás 8 bit
Diszkrét kimenet száma: 2
Diszkrét kimenet típusa: Logikai kimenet LO+, LO- / Védett relékimenet R1A, R1B, R1C 1 C/O
Védelem
Védelmi típus: Tápellátás túlfeszültség / Tápellátás alulfeszültség / Túláram a kimeneti fázisok és a föld között / Túlmelegedés elleni védelem / Rövidzárlat a motorfázisok között / Háromfázisú bemenet fáziskiesés elleni védelem / Termikus motorvédelem a hajtáson keresztül az I²t folyamatos számításával
Fizikai jellemzők
Magasság: 232 mm
Szélesség: 150 mm
Mélység: 171 mm
Nettó tömeg: 3,7 kg
Zajszint: 50 dB
Környezeti feltételek
IP védettségi fokozat: IP20 felső takarólemez nélkül / IP4X a tetején
Szennyezési fokozat: 2 az IEC 61800-5-1 szerint
Környezeti jellemzők: Porral szembeni ellenállás 3S2 osztály az IEC 60721-3-3 szerint / Vegyi szennyeződésekkel szembeni ellenállás 3C3 osztály az IEC 60721-3-3 szerint
Ütésállóság: 15 gn az IEC 60068-2-27 szerint 11 ms-ra
Relatív páratartalom: 5...95% lecsapódás nélkül az IEC 60068-2-3 szerint / 5...95% csepegő víz nélkül az IEC 60068-2-3 szerint
Környezeti hőmérséklet tároláshoz: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet üzemeltetéshez: -10...55 °C teljesítménycsökkenés nélkül / 55...60 °C a hajtás tetején lévő védőburkolat eltávolításával, 2,2% teljesítménycsökkenés °C-onként
Üzemi magasság: <= 1000 m teljesítménycsökkenés nélkül
Szabványok és tanúsítványok
Szabványok: IEC 61800-3, IEC 61800-5-1
Termék tanúsítványok: CE, EAC, KC