Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320D11M3C - frekvenciaváltó, 11kW, 3f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 típusú frekvenciaváltó a Schneider Electric ipari hajtástechnikai megoldásainak egyik kiemelkedő tagja. Ez a kompakt kivitelű, 11 kW teljesítményű eszköz kifejezetten összetett gépek vezérléséhez lett optimalizálva. A frekvenciaváltó háromfázisú, 200-240V tápfeszültséggel működik, standard változatban, falra szerelhető kivitelben.
Az ATV320D11M3C modell rendkívül sokoldalú kommunikációs lehetőségekkel rendelkezik: alapkiépítésben Modbus soros és CANopen protokollokkal, valamint opcionálisan bővíthető többféle kommunikációs modullal, mint például EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet. Ez a rugalmasság lehetővé teszi, hogy szinte bármilyen ipari környezetbe integrálható legyen. A készülék 54,0 A névleges kimeneti árammal rendelkezik, és nehéz üzemi körülmények között 11 kW (15 LE) motorteljesítményt képes vezérelni.
A beépített vezérlési funkciók között megtalálható a 4 kvadránsos üzemeltetés lehetősége, valamint többféle motor vezérlési profil: aszinkron motorokhoz feszültség/frekvencia arányos szabályozás (5 pont), fluxusvektoros szabályozás érzékelő nélkül (standard), energiatakarékos feszültség/frekvencia arányos vagy fluxusvektoros szabályozás, míg szinkronmotorokhoz érzékelő nélküli vektoros vezérlés. A készülék maximális kimeneti frekvenciája 0,599 kHz. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, névlegesen 4 kHz. A sebesség pontossága +/- 10% a névleges csúszásra vonatkoztatva. A fékezés egyenáramú injektálással történik, illetve beépített fékchopper is rendelkezésre áll. A készülék továbbá fejlett biztonsági funkciókkal is rendelkezik, mint a Safe Torque Off (STO), Safe Stop 1 (SS1) és a Safely Limited Speed (SLS). Védelmi funkciói között szerepel a bemeneti fáziskimaradás, túláram, túlmelegedés, motorfázisok közötti rövidzárlat és termikus védelem. Az IP20 védettségi fokozatú eszköz méretei: 180 mm (szélesség) x 330 mm (magasság) x 198 mm (mélység), tömege 6,8 kg.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320D11M3C műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Összetett gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Kompakt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikációs lehetőségek
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 54,0 A
Motorteljesítmény: 11 kW nehéz üzemi körülmények között
Motorteljesítmény LE-ben: 15 LE
EMC szűrő: Nincs EMC szűrő
IP védettség: IP20
I/O konfiguráció
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenet típusok: STO biztonságos nyomatékmentes állapot (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC), DI5 programozható impulzus bemenetként (0...30 kHz)
Diszkrét kimenet száma: 3
Analóg bemenet száma: 3
Analóg kimenet száma: 1
Relé kimenet típusok: Konfigurálható relé logika R1A, R1B, R1C, R2A, R2C
Motorvezérlési jellemzők
Szinkronmotor vezérlési profil: Vektoros szabályozás érzékelő nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz teljesítménycsökkentéssel)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezési módszer: Egyenáramú injektálással
Beépített fékchopper: Igen
Biztonsági funkciók
STO (Safe Torque Off): Igen
SS1 (Safe Stop 1): Igen
SLS (Safely Limited Speed): Igen
Fizikai jellemzők
Szélesség: 180 mm
Magasság: 330 mm
Mélység: 198,0 mm
Átmeneti túlnyomaték: A névleges motornyomaték 170...200%-a
Környezeti feltételek
Működési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti osztály: Class 3C3 és 3S2 az IEC 60721-3-3 szerint
Tárolási hőmérséklet: -25...70°C
Termék adatok
Szélesség méret
250 mm
Hosszúság méret
420 mm
Magasság méret
225 mm
Gyártó neve
Schneider Electric Zrt.
EAN
Gyártó címe
1133 Budapest, Váci út 96-98.
Gyártó elérhetősége
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
198 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V