Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320D11S6C - frekvenciaváltó, 11kW, 3f, 600VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozat ATV320D11S6C típusú frekvenciaváltója a Schneider Electric prémium kategóriás, komplex gépekhez kifejlesztett megoldása. Ez a 11kW teljesítményű, kompakt kivitelű készülék ideális választás különösen igényes ipari alkalmazásokhoz, ahol a precíz motorvezérlés és a sokoldalú kommunikációs képességek alapvető követelmények.
Az ATV320D11S6C frekvenciaváltó 525-600V közötti, háromfázisú tápfeszültséggel működik, névleges kimeneti árama 17,0A. A készülék falra szerelhető, kompakt kialakítása (180×330×198 mm) lehetővé teszi a helytakarékos beépítést szekrényekbe vagy gépekbe. Az IP20-as védettségi szint megfelelő védelmet biztosít por és érintés ellen, miközben a készülék 6,5 kg tömege könnyen kezelhetővé teszi telepítéskor. Az eszköz kifejezetten nagy teljesítményű vezérlési feladatokra lett optimalizálva, amit a különböző kommunikációs protokollok széles választéka is bizonyít: alapkiépítésben Modbus soros port és CANopen interfész található a készüléken, de opcionálisan bővíthető EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP és DeviceNet kommunikációs modulokkal is.
A vezérlési képességek terén az ATV320D11S6C kiemelkedően sokoldalú: 7 digitális bemenettel rendelkezik, köztük egy biztonságkritikus STO (Safe Torque Off) funkcióval, amely vészhelyzet esetén biztonságosan leállítja a motort. A DI1-DI6 logikai bemenetek 24V DC feszültséggel működnek, és a DI5 impulzus bemenetként is konfigurálható 0-30kHz tartományban. Emellett 3 digitális kimenet, 3 analóg bemenet és 1 analóg kimenet áll rendelkezésre, valamint 5 relékimenet különböző terhelésekhez. A motor vezérlési profilok között megtalálható a feszültség/frekvencia arányos vezérlés (5 vagy 2 pontos), a fluxusvektor szabályozás szenzor nélkül, valamint energiatakarékos üzemmódok is, ami rugalmas alkalmazhatóságot biztosít különböző motorokkal és alkalmazásokkal. A készülék szinkron és aszinkron motorok vezérlésére egyaránt alkalmas.
A teljesítmény és megbízhatóság szempontjából az ATV320D11S6C számos előnyös tulajdonsággal rendelkezik: a kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható (4 kHz névleges érték), beépített fékellenállás-meghajtóval (brake chopper) rendelkezik, támogatja a négy-negyedes üzemmódot, és 170-200% közötti átmeneti nyomatékot képes biztosítani. A készülék átfogó védelmi funkciókkal van felszerelve, beleértve a bemeneti fáziskiesés, túláram, túlmelegedés, rövidzárlat és túlterhelés elleni védelmet. Biztonsági funkciói között megtalálható a Safe Torque Off (STO), a Safe Stop 1 (SS1) és a Safely Limited Speed (SLS), amelyek megfelelnek a modern gépbiztonsági követelményeknek. A frekvenciaváltó -10°C és 50°C közötti környezeti hőmérsékleten működtethető teljes teljesítménnyel, míg 50-60°C között teljesítménycsökkentéssel (derating) üzemeltethető, ami különböző szerelési konfigurációkkal (A, B és C típusú szerelés) optimalizálható.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320D11S6C - frekvenciaváltó műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazási terület: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Kompakt
Szerelési mód: Fali szerelés
Műszaki paraméterek
Tápfeszültség: 525...600 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 17.0 A
Motorteljesítmény: 11 kW (heavy duty)
Motorteljesítmény LE-ben: 15 LE
EMC szűrő: Nincs EMC szűrő
IP védettség: IP20
Be- és kimeneti jellemzők
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusai: STO biztonsági nyomaték kikapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1.5 kOhm; DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC; DI5 programozható impulzus bemenetként: 0…30 kHz
Digitális kimenet száma: 3
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusai: AI1 feszültség: 0...10 V DC; AI2 bipoláris differenciális feszültség: +/- 10 V DC; AI3 áram: 0...20 mA
Analóg kimenet száma: 1
Relékimenet típusai: R1A, R1B, R1C, R2A, R2C konfigurálható relé logikák
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Motorvezérlési jellemzők
Szinkron motor vezérlési profil: Vektor vezérlés szenzor nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0.599 kHz
Motor slip kompenzáció: Automatikus bármilyen terhelésnél, 0...300% között állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4 kHz névleges
Fizikai jellemzők
Szélesség: 180 mm
Magasság: 330 mm
Mélység: 198.0 mm
Maximális hőterhelés: Ventilátor: 267.0 W 525 V-nál, 4 kHz kapcsolási frekvencián
Környezeti feltételek
Működési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Szállítási hőmérséklet: -25…70 °C
Tárolási hőmérséklet: -25…70 °C
Megengedett relatív páratartalom működés közben: Class 3K5 az EN 60721-3 szerint
Termék adatok
Szélesség méret
430 mm
Hosszúság méret
260 mm
Magasság méret
228 mm
Gyártó neve
Schneider Electric Zrt.
EAN
Gyártó címe
1133 Budapest, Váci út 96-98.
Gyártó elérhetősége
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
198 mm
Max. kimeneti feszültség
600 V