Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11M2B - frekvenciaváltó, 1,1kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, könyv kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az ATV320U11M2B típusú Schneider Electric Altivar Machine 320 frekvenciaváltó a komplex gépvezérlési alkalmazások tökéletes megoldása. Ez a könyv formátumú eszköz 1,1 kW teljesítményre lett tervezve, és kifejezetten nehéz üzemi körülményekre optimalizálták. Az egyfázisú, 200-240 V-os tápfeszültség-tartománnyal rendelkező készülék rugalmas beépítési lehetőséget biztosít ipari környezetben.
A fejlett motorvezérlési lehetőségeknek köszönhetően az ATV320U11M2B mind aszinkron, mind szinkron motorokhoz használható. Az aszinkron motoroknál többféle vezérlési profil áll rendelkezésre: feszültség/frekvencia arány 5 pontos vagy 2 pontos karakterisztikával, fluxusvektor-szabályozás érzékelő nélkül (standard vagy energiatakarékos módban), valamint energiatakarékos kvadratikus U/f karakterisztika. Szinkron motorok esetén érzékelő nélküli vektorvezérlés alkalmazható. A készülék 4 kvadránsos üzemet biztosít, ami lehetővé teszi a motor hajtását és fékezését mindkét forgásirányban. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható, ami lehetővé teszi a zajszint és a veszteség optimalizálását. A névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz.
A készülék számos védelmi funkcióval van ellátva: bemeneti fáziskiesés, túláram a kimeneti fázisok és a föld között, túlmelegedés elleni védelem, rövidzárlat a motorfázisok között, valamint termikus védelem a hajtásban. Méretei kompaktak: szélessége 60 mm, magassága 325 mm, mélysége 245 mm, és mindössze 2,9 kg súlyú. A frekvenciaváltó a névleges motornyomaték 170-200%-át képes átmenetileg biztosítani. Az ATV320U11M2B változtatható sebességű hajtás teljes áramfelvétele 13,6 A 200 V-on és 11,5 A 240 V-on, nehéz üzemi körülmények között. A maximális kimeneti feszültség 240 V, a látszólagos teljesítmény pedig 2,8 kVA 240 V-on.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11M2B - frekvenciaváltó műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Változtatható sebességű hajtás
Specifikus alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Hajtás formátuma: Könyv
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikációs jellemzők
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10%
Névleges kimeneti áram: 6,9 A
Motor teljesítmény kW: 1,1 kW nehéz üzemre
Motor teljesítmény LE: 1,5 LE
EMC szűrő: C2 osztályú EMC szűrő integrált
IP védettségi fokozat: IP20
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusa: STO biztonságos nyomatéklekapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm
DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (30 V)
DI5 impulzusbemenetként programozható: 0...30 kHz, 24 V DC (30 V)
Analóg kimenet száma: 1
Motorszabályozási jellemzők
Szinkronmotor vezérlési profil: Vektorvezérlés érzékelő nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fizikai jellemzők
Szélesség: 60 mm
Magasság: 325,0 mm
Mélység: 245,0 mm
Nettó súly: 2,9 kg
Átmeneti túlnyomaték: 170...200% a névleges motornyomatékhoz képest
Környezeti feltételek
Működési helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti léghőmérséklet működés közben: -10...50 °C derating nélkül, 50...60 °C derating faktorral
Környezeti léghőmérséklet tárolás során: -25...70 °C
Biztonsági funkciók
Safe Torque Off (STO) biztonsági funkció: Igen
Safe Stop 1 (SS1) biztonsági funkció: Igen
Safely Limited Speed (SLS) biztonsági funkció: Igen
Termék adatok
Szélesség méret
275 mm
Hosszúság méret
325 mm
Magasság méret
96,9999999999999 mm
Mélység
245 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V