Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11M2C - frekvenciaváltó, 1,1kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozat ATV320U11M2C típusú frekvenciaváltója a Schneider Electric kompakt kivitelű, nagy teljesítményű hajtásszabályozó eszköze, amely kifejezetten komplex gépek vezérlésére lett kifejlesztve. Ez az 1,1 kW-os (1,5 lóerős), egyfázisú, 200-240 V-os tápfeszültségű készülék ideális megoldást kínál a precíz motorvezérléshez az ipari automatizálás területén.
A frekvenciaváltó kompakt kialakítása lehetővé teszi a fali rögzítést, méretei mindössze 105 mm széles, 142 mm magas és 158 mm mély, 1,6 kg súllyal. Az ATV320U11M2C standard kivitelben, beépített Class C2 EMC szűrővel rendelkezik, IP20 védettséggel. A készülék a Modbus soros és CANopen protokollokat natívan támogatja, valamint számos kommunikációs modulopció érhető el hozzá, beleértve az EtherCAT, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP, DeviceNet és Profibus DP V1 interfészeket is. Ez a rugalmas kommunikációs képesség lehetővé teszi a frekvenciaváltó zökkenőmentes integrálását különböző ipari hálózatokba.
A készülék gazdag I/O készlettel rendelkezik: 7 digitális bemenettel (beleértve az STO biztonsági nyomaték kikapcsolás funkciót), 3 digitális kimenettel, 3 analóg bemenettel és 1 analóg kimenettel. A relékimenetek széleskörű terhelhetőséget biztosítanak különböző alkalmazásokhoz. A digitális bemenet programozható pulzusbemenetként is 0-30 kHz tartományban. A motorvezérlési profilok között megtalálható a feszültség/frekvencia arány szabályozás (5 pontos vagy 2 pontos), a fluxusvektoros vezérlés érzékelő nélkül, valamint az energiatakarékos üzemmódok is. A készülék képes 4 kvadránsos működésre és szinkronmotorok vezérlésére is. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, névleges értéke 4 kHz. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11M2C - frekvenciaváltó műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Termék vagy alkatrész típus: Frekvenciaváltó
Specifikus alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Kompakt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V -15...10 %
Névleges kimeneti áram: 6,9 A
Motorteljesítmény: 1,1 kW nagy igénybevételhez / 1,5 LE
EMC szűrő: Integrált Class C2 EMC szűrő
IP védettség: IP20
I/O és kommunikáció
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusok: STO biztonságos nyomaték kikapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, max. 30 V), DI5 programozható impulzusbemenetként (0...30 kHz, 24 V DC)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenet típusa: Open collector DQ+ és DQ- (0...1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusok: AI1 feszültség (0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás: 10 bit), AI2 bipoláris differenciál feszültség (+/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás: 10 bit), AI3 áram (0...20 mA vagy 4-20 mA, konfigurálható, impedancia: 250 Ohm, felbontás: 10 bit)
Analóg kimenet: 1 db, szoftveresen konfigurálható áram (0...20 mA, impedancia: 800 Ohm) vagy feszültség (0...10 V DC, impedancia: 470 Ohm)
Teljesítmény és motorvezérlés
4 kvadránsos működés: Lehetséges
Szinkron motor vezérlési profil: Vektoros vezérlés érzékelő nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Motor slip kompenzáció: Automatikus terheléstől függetlenül, állítható 0...300%
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz (állítható), 4...16 kHz derating faktorral, névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Védelmi funkciók
Biztonsági funkciók: Safely Limited Speed (SLS), Safe Stop 1 (SS1), Safe Torque Off (STO)
Mechanikai adatok
Méretek (Sz x Ma x Mé): 105,0 mm x 142,0 mm x 158,0 mm
Nettó tömeg: 1,6 kg
Tranziens túlnyomaték: 170...200% a névleges motornyomatékhoz képest
Környezeti feltételek
Működési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti osztály: Class 3C3 és 3S2 az IEC 60721-3-3 szerint
Maximális ütésgyorsulás: 150 m/s² 11 ms-nál
Maximális vibrációs gyorsulás: 10 m/s² 13...200 Hz-nél
Maximális vibrációs kitérés: 1,5 mm 2...13 Hz-nél
Megengedett relatív páratartalom: Class 3K5 az EN 60721-3 szerint
Hűtőlevegő térfogata: 16,0 m³/h
Túlfeszültség kategória: III
Szennyezettségi fok: 2
Környezeti hőmérséklet szállításkor: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tároláskor: -25...70 °C
Termék adatok
Védettség
IP20
Szélesség méret
186 mm
Hosszúság méret
188 mm
Magasság méret
180 mm
Gyártó neve
Schneider Electric Zrt.
EAN
Gyártó címe
1133 Budapest, Váci út 96-98.
Gyártó elérhetősége
hu-schneider@schneider-electric.com
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
158 mm