Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11N4B - frekvenciaváltó, 1,1kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, könyv kivitel
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozatú frekvenciaváltók a Schneider Electric prémium minőségű ipari hajtástechnikai megoldásai, amelyek komplex gépek és rendszerek rugalmas motorvezérlését biztosítják. Az ATV320U11N4B típusú készülék könyv formátumú kivitelben érhető el, és kifejezetten 1,1 kW-os háromfázisú aszinkron vagy szinkronmotorok vezérlésére tervezték, 380-500V közötti hálózati feszültséggel.
A frekvenciaváltó számos fejlett vezérlési módot kínál, mint például feszültség/frekvencia arány vezérlés (5 pontos, 2 pontos), fluxusvektor-szabályozás érzékelő nélkül, valamint energiatakarékos üzemmódok. A készülék 4 kvadránsos működése lehetővé teszi a motor hajtását és fékezését mindkét forgásirányban. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható, 4 kHz névleges értékkel. A motor csúszáskompenzációja automatikusan alkalmazkodik a terheléshez, és 0-300% között állítható.
A készülék méretei kompakt kialakítást mutatnak: 45 mm széles, 325 mm magas és 245 mm mély, nettó tömege pedig 2,5 kg. Az üzemeltetési környezeti hőmérséklet -10...50 °C között optimális, 50...60 °C között teljesítménycsökkentéssel használható. A frekvenciaváltó függőleges helyzetben szerelendő, ±10 fok eltéréssel. Különleges tulajdonsága a túlterhelhetőség, amely a névleges motor nyomaték 170-200%-át is elérheti átmenetileg. Az ATV320U11N4B sokoldalú, fejlett automatizálási megoldást kínál ipari alkalmazásokhoz, kiváló szabályozhatóságot biztosítva az energiahatékonyság és a termelékenység növelése érdekében.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11N4B műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Típus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Komplex gépek
Kivitel: Standard verzió leválasztó kapcsolóval
Formátum: Könyv
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikáció
Kommunikációs protokoll: Modbus soros, CANopen
Hozzáférési módszer: Slave CANopen
Tápellátás és teljesítmény
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 3,0 A
Motorteljesítmény: 1,1 kW (nagy terhelésre)
Motorteljesítmény: 1,5 LE
Vonali áram: 5,0 A 380 V-on (nagy terhelés esetén), 3,8 A 500 V-on (nagy terhelés esetén)
Maximum bemeneti áram: 5,0 A
Maximum kimeneti feszültség: 500 V
Látszólagos teljesítmény: 3,3 kVA 500 V-on (nagy terhelés esetén)
Alapteljesítmény nagy terhelés mellett: 9,0 A
Teljesítménydisszipáció: Ventilátor: 41 W 380 V-on, 4 kHz kapcsolási frekvencián
I/O csatlakozások
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusa: STO biztonságos nyomaték-lekapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1-DI6 logikai bemenetek (24 V DC, max. 30 V), DI5 programozható impulzusbemenetként (0-30 kHz)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source), negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenet típusa: Nyitott kollektoros DQ+ (0-1 kHz, 30 V DC, 100 mA), nyitott kollektoros DQ- (0-1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1 feszültség: 0-10 V DC (impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI2 bipoláris differenciál feszültség: ±10 V DC (impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI3 áram: 0-20 mA (vagy 4-20 mA, konfigurálható, impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit)
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram: AQ1: 0-20 mA (impedancia 800 Ohm, felbontás 10 bit), szoftveresen konfigurálható feszültség: AQ1: 0-10 V DC (impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit)
Motor vezérlési tulajdonságok
Szinkronmotor vezérlési profil: Vektorvezérlés érzékelő nélkül
Maximum kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2-16 kHz állítható, 4-16 kHz teljesítménycsökkentéssel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fizikai jellemzők
Szélesség: 45,0 mm
Magasság: 325,0 mm
Mélység: 245,0 mm
Nettó tömeg: 2,5 kg
Átmeneti nyomatéktúlterhelés: 170-200% a névleges motor nyomatékhoz képest
Környezeti feltételek
Működési pozíció: Függőleges ±10 fok
Termék tanúsítványok: CE, ATEX, NOM, GOST, EAC, RCM, KC
Jelölések: CE, ATEX, UL, CSA, EAC, RCM
Szabványok: IEC 61800-5-1
Maximális gyorsulás ütéshatás alatt: 150 m/s² 11 ms-nál
Maximális gyorsulás vibrációs terhelés alatt: 10 m/s² 13-200 Hz-nél
Maximális kitérés vibrációs terhelés alatt: 1,5 mm 2-13 Hz-nél
Megengedett relatív páratartalom: EN 60721-3 szerinti Class 3K5
Hűtőlevegő térfogatárama: 9,4 m³/h
Környezeti tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
275 mm
Hosszúság méret
325 mm
Magasság méret
83 mm
IP20
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Mélység
245 mm
Max. kimeneti feszültség
500 V