Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U11N4W - frekvenciaváltó, 1,1kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP66, szakaszoló kapcsoló nélkül
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320U11N4W egy rendkívül sokoldalú frekvenciaváltó, amelyet a Schneider Electric kifejezetten komplex gépek számára fejlesztett ki. Ez a 1,1 kW teljesítményű, háromfázisú, zárt kivitelű eszköz tökéletes választás olyan ipari alkalmazásokhoz, ahol megbízható motorvezérlésre van szükség változó sebességű alkalmazásokban. A termék egyedülálló jellemzője a falra szerelhető, IP66-os védettséggel ellátott robosztus ház, amely kiválóan ellenáll a por és nedvesség behatolásának, így ideális választás mostoha környezeti feltételek mellett történő üzemeltetésre is.
Az ATV320U11N4W 380-500V-os tápfeszültség tartománnyal rendelkezik, ami széles körű kompatibilitást biztosít különböző ipari hálózatokkal. A névleges kimeneti árama 3,0A, ami megfelel a nehéz üzemi körülményekhez is. A beépített Class C2 EMC szűrővel ellátott készülék segít minimalizálni az elektromágneses zavarokat, így problémamentesen integrálható érzékeny elektronikus berendezéseket is tartalmazó rendszerekbe. A termék számos védőfunkcióval rendelkezik, mint például bemeneti fázisvédelem, túláramvédelem a kimeneti fázisok és a föld között, túlmelegedés elleni védelem, rövidzárlat elleni védelem a motorfázisok között, valamint termikus védelem.
Az Altivar 320 vezérlési képességei lenyűgözőek, támogatja mind az aszinkron, mind a szinkron motorok vezérlését különböző profilokkal. A négynegyedes üzemmód lehetővé teszi a motor hajtását és fékezését mindkét forgásirányban, míg a beépített fékchopper gondoskodik a hatékony fékezésről. A frekvenciaváltó képes működni akár 0,599 kHz maximális kimeneti frekvenciáig, és számos gyorsítási/lassítási rámpa típust támogat, beleértve a lineáris, U, S és egyedileg konfigurálható görbéket. A 2-16 kHz között állítható kapcsolási frekvencia lehetővé teszi az optimális kompromisszumot a motor zaja és a hőtermelés között. A készülék -10...40 °C környezeti hőmérsékleten működtethető teljesítménycsökkentés nélkül, és 40...60 °C között csökkentett teljesítménnyel. A biztonsági funkciók közül támogatja a Safely Limited Speed (SLS), Safe Stop 1 (SS1) és a Safe Torque Off (STO) funkciókat, amelyek megfelelnek a modern gépbiztonsági előírásoknak.
Altivar Machine ATV320U11N4W műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Zárt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikáció
Kommunikációs portok protokollja: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (-15...10%)
Névleges kimeneti áram: 3,0 A
Motorteljesítmény: 1,1 kW nehéz üzemben / 1,5 LE
EMC szűrő: Beépített Class C2 EMC szűrő
IP védettség: IP66
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusok: STO biztonságos nyomatékkikapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, max. 30 V), DI5 programozható impulzusbemenetként (0...30 kHz)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenet típusok: Open collector DQ+ és DQ- (0...1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusok: AI1 feszültség (0...10 V DC, 30 kOhm, 10 bit), AI2 bipoláris differenciál feszültség (±10 V DC, 30 kOhm, 10 bit), AI3 áram (0...20 mA, konfigurálható, 250 Ohm, 10 bit)
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusok: Szoftveresen konfigurálható: áram (0...20 mA, 800 Ohm) vagy feszültség (0...10 V DC, 470 Ohm)
Relé kimenetek
Maximális kapcsolási áram: R1 relé: 3 A/250 VAC vagy 3 A/30 VDC (rezisztív), 2 A (induktív); R2 relé: 5 A/250 VAC vagy 5 A/30 VDC (rezisztív)
Motorvezérlési jellemzők
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (alapesetben 4 kHz)
Motorfékező képességek: DC-injektálás, beépített fékchopper
Környezeti feltételek
Üzemeltetési pozíció: Függőleges ±10 fok
Környezetvédelmi osztály: Class 3C3 és 3S2 az IEC 60721-3-3 szerint
Biztonsági funkciók
Támogatott biztonsági funkciók: STO (Safe Torque Off), SS1 (Safe Stop 1), SLS (Safely Limited Speed)
Fizikai jellemzők
Szélesség: 250 mm
Magasság: 340 mm
Mélység: 200 mm
Tranziens túlnyomaték: 170...200% a névleges motornyomaték százalékában
Termék adatok
Szélesség méret
305 mm
Hosszúság méret
450 mm
Magasság méret
258 mm
Védettség
IP66
Mélység
200 mm
Max. kimeneti feszültség
500 V