Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15M2C - frekvenciaváltó, 1,5kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Machine ATV320 sorozatú frekvenciaváltó család kompakt kivitelű tagja, az ATV320U15M2C modell kiváló választás a komplex gépek motorjainak szabályozására. Ez az 1,5 kW-os teljesítményű hajtás egyedülálló módon ötvözi a megbízhatóságot, a sokoldalúságot és az intelligens működést, amely a modern ipari alkalmazások elengedhetetlen követelménye.
Az ATV320U15M2C frekvenciaváltó 200-240 V-os egyfázisú tápfeszültséggel működik, és 8 A névleges kimeneti áramot biztosít. A készülék falra szerelhető, kompakt kialakítása (105 x 142 x 158 mm) minimális helyet foglal el a kapcsolószekrényben. Az IP20 védettségi fokozatú eszköz integrált Class C2 EMC szűrővel rendelkezik, ami megkönnyíti az elektromágneses kompatibilitási előírásoknak való megfelelést. Kommunikációs lehetőségeit tekintve alapkivitelben Modbus soros és CANopen protokollokat támogat, de opcionális kommunikációs modulokkal bővíthető többek között EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet hálózatokhoz is.
A frekvenciaváltó figyelemre méltó funkciókészletet kínál a motorvezérlés terén. Az aszinkron motorok esetében 5 pontos feszültség/frekvencia arány beállítása, fluxusvektoros vezérlés, energiatakarékos kvadratikus U/f karakterisztika és egyéb fejlett vezérlési módok közül választhatunk. Szinkronmotorokhoz pedig szenzor nélküli vektoros vezérlés áll rendelkezésre. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható. A hajtás négy kvadránsos üzemmódban működhet, és beépített fékchopper-rel rendelkezik, amely fékezéskor a generátoros üzemben keletkező energiát egy külső fékellenálláson képes elnyelni. Leállításkor egyenáramú injekcióval biztosítható a motor megállítása. A csúszáskompenzáció automatikusan működik bármilyen terhelés esetén, és 0-300% között szabályozható.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15M2C - frekvenciaváltó, 1,5kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Specifikus alkalmazási terület: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Kompakt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikációs portok: Modbus soros, CANopen
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 8.0 A
Motorteljesítmény: 1.5 kW nehéz üzemre
Motorteljesítmény (LE): 2 LE
EMC szűrő: Integrált Class C2 EMC szűrő
IP védettségi fokozat: IP20
Bemenetek/kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenetek típusa: STO biztonságos nyomatéklekapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1.5 kOhm; DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (30 V); DI5 programozható impulzus bemenetként: 0…30 kHz, 24 V DC (30 V)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source); Negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenetek típusa: Nyitott kollektor DQ+ 0…1 kHz 30 V DC 100 mA; Nyitott kollektor DQ- 0…1 kHz 30 V DC 100 mA
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenetek típusa: AI1 feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit; AI2 bipoláris differenciál feszültség: +/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit; AI3 áram: 0...20 mA (vagy 4-20 mA, x-20 mA, 20-x mA vagy más minták konfigurációval), impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram AQ1: 0...20 mA impedancia 800 Ohm, felbontás 10 bit; Szoftveresen konfigurálható feszültség AQ1: 0...10 V DC impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit
Motorvezérlési profil
Szinkron motorvezérlési profil: Vektoros vezérlés szenzor nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0.599 kHz
Gyorsulási és lassulási rámpák
Fizikai jellemzők
Szélesség: 105.0 mm
Magasság: 142.0 mm
Mélység: 158.0 mm
Nettó tömeg: 1.6 kg
Környezeti feltételek
Üzemeltetési pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Biztonsági funkciók
Biztonságos nyomatéklekapcsolás (STO): Igen
Szélesség méret
187 mm
Hosszúság méret
187 mm
Magasság méret
181 mm
Védettség
IP20
Mélység
158 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V