Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15M2WS - frekvenciaváltó, 1,5kW, 1f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP65, szakaszoló kapcsolóval
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 frekvenciaváltó sorozat ATV320U15M2WS típusú változata egy sokoldalú és rendkívül megbízható eszköz, amelyet kifejezetten komplex ipari alkalmazásokhoz fejlesztettek. Ez a 1,5kW teljesítményű, 200-240V közötti egyfázisú tápfeszültségű készülék kiválóan alkalmas olyan környezetben, ahol a megbízhatóság és a pontos motorvezérlés kritikus fontosságú.
A Schneider Electric által gyártott ATV320U15M2WS frekvenciaváltó egyik kiemelkedő tulajdonsága az IP65-ös védettségi szintje, amely kiváló védelmet biztosít por és vízsugár ellen, így ideális választás olyan ipari környezetben, ahol a nedvesség vagy por jelenléte problémát okozhat. A készülék zárt kivitele és falra szerelhető kialakítása megkönnyíti a telepítést, míg a beépített szakaszoló kapcsoló lehetővé teszi a biztonságos leválasztást karbantartási munkálatok során. A névleges kimeneti áram 8,0A, ami tökéletesen illeszkedik a nehéz üzemi körülményekhez tervezett alkalmazásokhoz.
A vezérlési lehetőségek rendkívül széleskörűek: 7 digitális bemenet (köztük a STO biztonsági bemenet és egy pulzus bemenetként is konfigurálható DI5), 3 analóg bemenet (feszültség és áram típusú), 1 analóg kimenet, valamint 3 diszkrét kimenet és több konfigurálható relé kimenet áll rendelkezésre. A motorvezérlési profilok között megtalálható a feszültség/frekvencia vezérlés 5 pontos vagy 2 pontos karakterisztikával, a szenzor nélküli fluxusvektoros vezérlés, az energiatakarékos kvadratikus U/f karakterisztika, valamint a szinkronmotorok szenzor nélküli vektoros vezérlése is. A fékezési lehetőségek között szerepel az egyenáramú fékezés és a beépített fékchopper is. A berendezés -10°C és +40°C között teljes terhelés mellett működtethető, 40-60°C között pedig derate faktorral. A készülék névleges kapcsolási frekvenciája 4 kHz, de akár 16 kHz-ig is állítható, ami csöndesebb működést biztosít. A méretei 250 mm × 340 mm × 235 mm, nettó tömege pedig 7,8 kg.
Altivar Machine ATV320 - ATV320U15M2WS műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Leválasztó kapcsolóval
Kivitel: Zárt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikációs protokoll: Modbus soros, CANopen
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 8.0 A
Motorteljesítmény: 1.5 kW nehéz üzemi körülmények között
Motorteljesítmény (LE): 2 LE
EMC szűrő: Class C2 EMC szűrő integrálva
IP védettség: IP65
Be- és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusok:
- STO biztonságos nyomatéklekapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1.5 kOhm
- DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (30 V)
- DI5 pulzus bemenetként programozható: 0…30 kHz, 24 V DC (30 V)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusok:
- AI1 feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit
- AI2 bipoláris differenciál feszültség: +/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit
- AI3 áram: 0...20 mA (vagy 4-20 mA, x-20 mA, 20-x mA vagy egyéb mintázatok konfigurálással), impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit
Analóg kimenetek száma: 1
Vezérlési jellemzők
Motorvezérlési profilok:
- Feszültség/frekvencia arány, 5 pontos
- Szenzor nélküli fluxusvektoros vezérlés, standard
- Feszültség/frekvencia arány - Energiatakarékos, kvadratikus U/f
- Szenzor nélküli fluxusvektoros vezérlés - Energiatakarékos
- Feszültség/frekvencia arány, 2 pontos
- Szenzor nélküli vektoros vezérlés szinkronmotorhoz
Maximális kimeneti frekvencia: 0.599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Méretek és működési környezet
Szélesség: 250 mm
Magasság: 340 mm
Mélység: 235.0 mm
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti működési hőmérséklet: -10…40 °C derating nélkül, 40…60 °C derating faktorral
Tárolási hőmérséklet: -25…70 °C
Tanúsítványok és szabványok
Terméktanúsítványok: CE, ATEX, NOM, GOST, EAC, RCM, KC
Jelölések: CE, ATEX, UL, CSA, EAC, RCM
Szabványok: IEC 61800-5-1
Termék adatok
Szélesség méret
310 mm
Hosszúság méret
450 mm
Magasság méret
285 mm
Gyártó neve
Schneider Electric Zrt.
EAN
Gyártó címe
1133 Budapest, Váci út 96-98.
Gyártó elérhetősége
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP65
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
235 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V