Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15M3C - frekvenciaváltó, 1,5kW, 3f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A Schneider Electric Altivar Machine ATV320 sorozatú ATV320U15M3C típusú frekvenciaváltó egy rendkívül sokoldalú megoldást kínál a komplex ipari gépek motorvezérlésére. Ez a kompakt kivitelű, 1,5 kW teljesítményű készülék a teljesítménye ellenére meglepően kis helyigényű, mindössze 105 x 143 x 138 mm-es méretekkel rendelkezik, ami ideálissá teszi olyan alkalmazásokhoz, ahol a helytakarékosság fontos szempont.
Az ATV320U15M3C frekvenciaváltó háromfázisú, 200-240V tápfeszültséggel működik, és kiváló képességekkel rendelkezik a különböző motorvezérlési feladatokhoz. A készülék maximális kimeneti árama 8,0 A, ami ideális választássá teszi 1,5 kW-os (2 lóerős) háromfázisú aszinkron motorok működtetéséhez nehéz üzemi körülmények között is. A vezérlő sokféle motorvezérlési profilt támogat, beleértve a feszültség/frekvencia arányt 5 vagy 2 pontos karakterisztikával, az érzékelő nélküli fluxusvektoros szabályozást, valamint az energiatakarékos üzemmódokat is. A készülék ráadásul szinkronmotorok vezérlésére is alkalmas érzékelő nélküli vektoriális vezérléssel, így rendkívül rugalmasan használható különböző alkalmazásokban.
A kommunikációs lehetőségek terén az ATV320U15M3C alapkiépítésben Modbus soros és CANopen protokollokat támogat, de opcionálisan bővíthető további ipari kommunikációs modulokkal, mint például EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet, így könnyen integrálható a legkülönbözőbb automatizálási rendszerekbe. A frekvenciaváltó IP20-as védettséggel rendelkezik, és falra szerelhető. Az egység működési hőmérséklet-tartománya -10°C és 50°C között van derating nélkül, míg 50°C és 60°C között teljesítménycsökkentéssel üzemeltethető. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, a névleges kapcsolási frekvencia pedig 4 kHz.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15M3C - frekvenciaváltó, 1,5kW, 3f, 230VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel műszaki adatok
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Kompakt
Szerelési mód: Falra szerelhető
Tápellátás
Névleges tápfeszültség: 200...240 V - 15...10 %
Névleges kimeneti áram: 8.0 A
Motor teljesítmény: 1.5 kW nehézüzemi használatra
Motor teljesítmény LE: 2 LE
EMC szűrő: Nélkül
IP védettség: IP20
Bemenetek és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusok: STO biztonságos nyomatéklekapcsolás, 24 V DC, impedancia: 1.5 kOhm
DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (30 V)
DI5 programozható impulzus bemenetként: 0…30 kHz, 24 V DC (30 V)
Digitális kimenetek száma: 3
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg kimenet száma: 1
Relé kimenetek: Konfigurálható relé logika (R1A, R1B, R1C, R2A, R2C)
Kommunikáció
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Motor vezérlés
Szinkronmotor vezérlési profil: Érzékelő nélküli vektoros vezérlés
Maximum kimeneti frekvencia: 0.599 kHz
Teljesítmény jellemzők
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható (4...16 kHz derating faktorral)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezési módszer: DC injektálással
Beépített fékchopper: Igen
Fizikai jellemzők
Szélesség: 105.0 mm
Magasság: 143.0 mm
Mélység: 138.0 mm
Nettó súly: 1.4 kg
Átmeneti túlnyomaték: 170...200 % névleges motor nyomaték
Környezeti adatok
Beépítési helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Környezetvédelmi osztály: Class 3C3 és Class 3S2 az IEC 60721-3-3 szerint
Környezeti hőmérséklet üzemeltetés során: -10…50 °C derating nélkül, 50…60 °C derating faktorral
Termék adatok
Szélesség méret
185 mm
Hosszúság méret
184 mm
Magasság méret
180 mm
Védettség
IP20
Mélység
138 mm
Max. kimeneti feszültség
240 V