Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15N4B - frekvenciaváltó, 1,5kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, könyv kivitel
Egyedi rendelésre
Egyedi rendelésre 7-14 munkanap alatt szállítható.
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 termékcsalád a Schneider Electric fejlett változtatható frekvenciájú hajtásainak könyvformátumú változata, amely kifejezetten komplex gépek vezérléséhez lett kifejlesztve. Az ATV320U15N4B típusú frekvenciaváltó 1,5 kW teljesítményű, 3 fázisú, 380-500 V-os tápfeszültségű, book kivitelű eszköz, amely szekrénybe szerelhető kialakítással rendelkezik.
Ez a sokoldalú hajtás számos kommunikációs lehetőséget biztosít, amelyek között megtalálható a beépített Modbus soros és CANopen protokoll. Bővíthető különböző kommunikációs modulokkal, mint például CANopen, EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet. A hajtás beépített Class C2 EMC szűrővel és IP20-as védettséggel rendelkezik, amely megbízható működést biztosít ipari környezetben is. A készülék névleges kimeneti árama 4,1 A, amely megfelelő a nagy igénybevételű alkalmazásokhoz.
A frekvenciaváltó 7 digitális bemenettel rendelkezik, köztük STO (Safe Torque Off) biztonsági funkcióval, amely 24 V DC feszültségen működik 1,5 kOhm impedanciával. A DI1-DI6 logikai bemenetek szintén 24 V DC (30 V) feszültséggel működnek, a DI5 bemenet impulzus bemenetként is programozható 0-30 kHz tartományban. A készülék mind pozitív (source), mind negatív (sink) logikával használható. A három analóg bemenet különböző jeltípusokat támogat: az AI1 0-10 V DC feszültség, az AI2 +/- 10 V DC bipoláris differenciál feszültség, az AI3 pedig 0-20 mA áramjel (vagy 4-20 mA, x-20 mA, 20-x mA vagy más mintázatok konfigurálással). A hajtás egy szoftveresen konfigurálható analóg kimenettel is rendelkezik, amely működhet 0-20 mA vagy 0-10 V DC módban.
Az ATV320U15N4B különböző motorvezérlési profilokat kínál, mint például feszültség/frekvencia arány 5 vagy 2 ponttal, fluxusvektor-vezérlés érzékelő nélkül, energiatakarékos vezérlési módok, valamint szinkronmotor-vezérlés is. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, a névleges kapcsolási frekvencia 4 kHz. A maximális kimeneti frekvencia 0,599 kHz. A készülék támogatja a négynegyedes üzemeltetést, és beépített fékcsopper funkcióval rendelkezik. A fékezési lehetőségek között megtalálható az egyenáramú injektálás is.
A készülék kompakt méretekkel rendelkezik: 45 mm széles, 325 mm magas és 245 mm mély, tömege mindössze 2,5 kg. A termék pillanatnyilag túlterhelhető a névleges nyomaték 170-200%-ával. Biztonsági funkciókat is kínál, mint például a biztonságos korlátozott sebesség (SLS) vagy a biztonságos leállítás 1 (SS1) és a biztonságos nyomatékkikapcsolás (STO). Az ATV320U15N4B átfogó védelemmel rendelkezik a bemeneti fázisszakadás, a kimeneti fázisok és a föld közötti túláram, túlmelegedés, a motorfázisok közötti rövidzárlat, valamint termikus túlterhelés ellen.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U15N4B - frekvenciaváltó, 1,5kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, könyv kivitel műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Változtatható fordulatszámú hajtás
Speciális alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Standard verzió
Kivitel: Book (könyv) formátum
Szerelési mód: Szekrénybe szerelhető
Kommunikációs lehetőségek
Alap kommunikációs protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (-15...10%)
Névleges kimeneti áram: 4,1 A
Motorteljesítmény: 1,5 kW nagy igénybevételre
Motorteljesítmény: 2 LE
EMC szűrő: Integrált Class C2 EMC szűrő
IP védettségi fokozat: IP20
Bemenetek és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusa: STO biztonságos nyomatékkikapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, 30 V), DI5 programozható impulzus bemenetként (0...30 kHz, 24 V DC, 30 V)
Digitális kimenet száma: 3
Digitális kimenet típusa: Nyitott kollektor DQ+ 0...1 kHz 30 V DC 100 mA, Nyitott kollektor DQ- 0...1 kHz 30 V DC 100 mA
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1 feszültség (0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI2 bipoláris differenciál feszültség (+/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit), AI3 áram (0...20 mA vagy 4-20 mA, x-20 mA, 20-x mA vagy egyéb mintázatok konfigurálással, impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit)
Analóg kimenet száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram AQ1 (0...20 mA, impedancia 800 Ohm, felbontás 10 bit), Szoftveresen konfigurálható feszültség AQ1 (0...10 V DC, impedancia 470 Ohm, felbontás 10 bit)
Motorvezérlési jellemzők
Szinkronmotor vezérlési profil: Vektoros vezérlés érzékelő nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz derating faktorral
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fékezési módszer: Egyenáramú injektálás
Beépített fékchopper: Van
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 45,0 mm
Magasság: 325,0 mm
Mélység: 245,0 mm
Nettó tömeg: 2,5 kg
Átmeneti túlnyomaték: 170...200% a névleges motornyomaték
Üzemeltetési feltételek
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Üzemi környezeti hőmérséklet: -10...50 °C derating nélkül, 50...60 °C derating faktorral
Környezeti tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Környezeti szállítási hőmérséklet: -25...70 °C
Biztonsági funkciók
Biztonságos korlátozott sebesség (SLS): Van
Biztonságos leállítás 1 (SS1): Van
Biztonságos nyomatékkikapcsolás (STO): Van
Termék adatok
Védettség
IP20
Szélesség méret
275 mm
Hosszúság méret
325 mm