Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U22N4C - frekvenciaváltó, 2,2kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
2 db azonnal, raktáron!
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 frekvenciaváltó család ATV320U22N4C típusú tagja egy rendkívül sokoldalú, kompakt kivitelű, 2,2 kW teljesítményű készülék, amely kifejezetten összetett gépek vezérléséhez lett kifejlesztve. Ez a Schneider Electric által gyártott frekvenciaváltó ideális választás olyan ipari alkalmazásokhoz, ahol a pontos motorvezérlés, a rugalmas kommunikációs lehetőségek és a kompakt kialakítás alapvető követelmény.
A készülék három fázisú, 380-500 V hálózati feszültségre lett tervezve, és kiváló teljesítményt nyújt nehéz üzemi körülmények között is. Nominális kimeneti árama 5,5 A, ami 2,2 kW-os (3 lóerős) motorok meghajtására teszi alkalmassá nagy terhelés mellett. A készülék standard változat, beépített megszakítóval és integrált C2 EMC szűrővel rendelkezik, amely biztosítja az elektromágneses kompatibilitást. A kompakt kialakítás és a falra szerelhető kivitel megkönnyíti a telepítést olyan helyeken is, ahol korlátozott a rendelkezésre álló tér.
A motorvezérlési profilok széles választéka áll rendelkezésre, beleértve a feszültség/frekvencia arányt különböző pontszámokkal, a szenzor nélküli fluxusvektoros vezérlést standard és energiatakarékos módban, valamint a szinkronmotorok vektoros vezérlését. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, ami rendkívüli rugalmasságot biztosít. A gyorsítási és lassítási rámpák lineárisan, U, S vagy egyedileg konfigurálható módon állíthatók be, rámpák közötti váltás lehetséges, és a motor slipkompenzáció automatikusan működik a terheléstől függetlenül. A készülék 2-16 kHz között állítható kapcsolási frekvenciával működik, nominális értéke 4 kHz. Biztonságtechnikai funkciói között megtalálható a Safe Torque Off (STO) és a Safe Stop 1 (SS1), valamint a Safely Limited Speed (SLS), ami jelentősen növeli a gép üzemeltetési biztonságát.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U22N4C - frekvenciaváltó, 2,2kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Terméktípus: Frekvenciaváltó
Alkalmazás: Összetett gépek
Kivitel: Standard változat megszakítóval
Formátum: Kompakt
Rögzítési mód: Falra szerelhető
Kommunikáció
Kommunikációs protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (±15...10%)
Névleges kimeneti áram: 5,5 A
Motorteljesítmény: 2,2 kW (nehéz terhelés)
Motorteljesítmény lóerőben: 3 LE
EMC szűrő: Integrált C2 osztályú EMC szűrő
IP védettség: IP20
Bemenetek és kimenetek
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenetek típusa: STO biztonsági funkció (24 V DC, 1,5 kOhm impedancia), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC), DI5 impulzus bemenetként programozható (0-30 kHz)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (source), Negatív logika (sink)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenetek típusa: Open collector DQ+ és DQ- (0-1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenetek típusa: AI1 feszültség (0-10 V DC, 30 kOhm), AI2 bipoláris differenciál (±10 V DC, 30 kOhm), AI3 áram (0-20 mA, 250 Ohm)
Analóg kimenet: Szoftveresen konfigurálható áram (0-20 mA, 800 Ohm) vagy feszültség (0-10 V DC, 470 Ohm)
Relékimenetek: R1A/R1B/R1C, R2A/R2C konfigurálható relék, 100000 kapcsolási élettartam
Vezérlési jellemzők
4 kvadránsos működés: Igen
Szinkronmotor vezérlési profil: Szenzor nélküli vektoros vezérlés
Max. kimeneti frekvencia: 599 Hz
Gyorsítási/lassítási rámpák: Lineáris, U, S, egyedi, rámpaváltás, automatikus DC fékezés
Motorcsúszás kompenzáció: Automatikus, 0-300% között állítható
Kapcsolási frekvencia: 2-16 kHz (állítható, derating faktorral 4-16 kHz között)
Fékezési lehetőségek: DC fékezés, beépített fékchopper
Védelmek
Biztonsági funkciók: STO (Safe Torque Off), SS1 (Safe Stop 1), SLS (Safely Limited Speed)
Fizikai jellemzők
Szélesség: 140 mm
Magasság: 184 mm
Mélység: 158 mm
Átmeneti túlnyomaték: 170-200% a névleges motornyomatékhoz képest
Környezeti feltételek
Működési pozíció: Függőleges ±10 fok
Környezeti hőmérséklet: -10...50 °C derating nélkül, 50...60 °C derating faktorral
Termék adatok
Névleges áram
5.5 A
Kimeneti teljesítmény
2200 W
Kimeneti feszültség
500 V
Védettség
IP20
Szélesség méret
195 mm
Hosszúság méret
267 mm
Magasság méret
245 mm