Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U30N4W - frekvenciaváltó, 3kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP66, szakaszoló kapcsoló nélkül
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 frekvenciaváltó-sorozat, különösen az ATV320U30N4W típus, kiemelkedő megoldást kínál a komplex gépek motorvezérlésére. Ez a 3kW teljesítményű, háromfázisú modell 380-500V közötti táplálásra alkalmas, IP66-os védettségű tokozott kivitelben készült, mely rendkívüli védelmet biztosít poros, nedves környezetben is.
Az ATV320U30N4W számos innovatív vezérlési megoldást kínál. Alap kommunikációs protokollként Modbus soros és CANopen található meg benne, de opcionálisan bővíthető számos más kommunikációs modullal is, mint például EtherCAT, Profibus DP V1, PROFINET, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP vagy DeviceNet. Ez a rugalmasság teszi lehetővé, hogy szinte bármilyen ipari rendszerbe integrálható legyen. A készülék 7.1 A névleges kimeneti árammal rendelkezik, és a motorvédelem érdekében integrált Class C2 EMC szűrővel van ellátva.
Vezérlési képességei impozánsak: lehetővé teszi az aszinkron motorok szabályozását feszültség/frekvencia aránnyal (2 vagy 5 pontos), fluxusvektoros vezérléssel érzékelő nélkül (standard vagy energiatakarékos üzemmódban), valamint energiatakarékos kvadratikus U/f módban is. Szinkronmotorokat érzékelő nélküli vektorvezérléssel képes működtetni. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, és a készülék 4 kvadránsos üzemre is képes. A kapcsolási frekvencia 2-16 kHz között állítható, a névleges érték 4 kHz. A készülék leállításkor egyenáramú fékezést alkalmazhat, és beépített fékchopper is található benne.
Az ATV320U30N4W fizikai jellemzői is figyelemre méltóak: 250 mm széles, 340 mm magas és 235 mm mély, nettó tömege pedig 7,7 kg. Falra szerelhető kivitelű, vertikális helyzetben kell telepíteni (±10 fok eltérés megengedett). A készülék -10...40 °C közötti környezeti hőmérsékleten teljes terheléssel működhet, 40...60 °C között pedig terheléscsökkentéssel. Számos nemzetközi szabványnak és tanúsítványnak megfelel, mint például CE, ATEX, NOM, GOST, EAC, RCM és KC. Elektromágneses kompatibilitás szempontjából többek között megfelel az IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6 és IEC 61000-4-11 szabványoknak.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U30N4W - frekvenciaváltó, 3kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP66, szakaszoló kapcsoló nélkül műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Komponens típusa: Frekvenciaváltó
Termék alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Normál kivitel
Kivitel: Tokozott
Szerelési mód: Falra szerelhető
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Villamos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 7,1 A
Motorteljesítmény: 3,0 kW (nagy terheléshez)
EMC szűrő: Integrált Class C2 EMC szűrő
IP védettség: IP66
Bemeneti/kimeneti jellemzők
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenet típusa: STO safe torque off, 24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm
DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (30 V)
DI5 programozható impulzus bemenetként: 0…30 kHz, 24 V DC (30 V)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1 feszültség: 0...10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit
AI2 bipoláris differenciál feszültség: +/- 10 V DC, impedancia: 30 kOhm, felbontás 10 bit
AI3 áram: 0...20 mA (vagy 4-20 mA, x-20 mA, 20-x mA vagy egyéb mintázatok konfigurálással), impedancia: 250 Ohm, felbontás 10 bit
Analóg kimenetek száma: 1
Motorvezérlés
Aszinkron motor vezérlési profil: Feszültség/frekvencia arány, 5 pont
Fluxusvektoros vezérlés érzékelő nélkül, standard
Feszültség/frekvencia arány - Energiatakarékos, kvadratikus U/f
Fluxusvektoros vezérlés érzékelő nélkül - Energiatakarékos
Feszültség/frekvencia arány, 2 pont
Szinkronmotor vezérlési profil: Vektoros vezérlés érzékelő nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható, 4...16 kHz terheléscsökkentési tényezővel
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fizikai jellemzők
Szélesség: 250 mm
Magasság: 340 mm
Mélység: 235,0 mm
Nettó tömeg: 7,7 kg
Átmeneti nyomatéktúlterhelés: 170…200 % névleges motornyomaték
Környezeti jellemzők
Üzemi helyzet: Függőleges +/- 10 fok
Termékminősítések: CE, ATEX, NOM, GOST, EAC, RCM, KC
Szabványok: IEC 61800-5-1
Maximális gyorsulás lökésszerű terheléskor (üzemelés közben): 150 m/s² 11 ms-nál
Maximális gyorsulás rezgésszerű terhelésnél (üzemelés közben): 10 m/s² 13...200 Hz-nél
Maximális elhajlás rezgő terhelésnél (üzemelés közben): 1,5 mm 2...13 Hz-nél
Megengedett relatív páratartalom (üzemelés közben): EN 60721-3 szerinti 3K5 osztály
Túlfeszültség-kategória: III
Szabályozási kör: Állítható PID szabályzó
Sebességpontosság: +/- 10 % névleges szlip 0,2 Tn - Tn
Szennyezési fokozat: 3
Környezeti szállítási hőmérséklet: -25…70 °C
Környezeti tárolási hőmérséklet: -25…70 °C
Termék adatok
Szélesség méret
305 mm
Hosszúság méret
450 mm
Magasság méret
293 mm
Védettség
IP66
Mélység
235 mm
Max. kimeneti feszültség
500 V