Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U40N4C - frekvenciaváltó, 4kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel
2 db azonnal, raktáron!
Cégre vennéd?
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320U40N4C egy Schneider Electric által gyártott professzionális frekvenciaváltó, amely kifejezetten komplex ipari gépek motorjainak vezérlésére fejlesztettek. Ez a kompakt kivitelű, IP20 védettségi fokozatú eszköz 4,0 kW teljesítményű háromfázisú aszinkron motorok precíz szabályozására képes, miközben rugalmasan alkalmazható különféle ipari környezetekben.
A frekvenciaváltó 380-500 V, háromfázisú tápfeszültséggel működik, és 9,5 A névleges kimeneti áramot biztosít nehéz üzemi körülmények között is. A berendezés falra szerelhető, kompakt kialakítású, így helytakarékos megoldást jelent az ipari környezetben. A készülék méretei: 140 mm szélesség, 184 mm magasság és 158 mm mélység, össztömege mindössze 2,2 kg.
Ez a frekvenciaváltó kivételes motorvezérlési képességekkel rendelkezik: támogatja a négykvadránsos üzemet, különböző motor szabályozási profilokat kínál, beleértve a feszültség/frekvencia arányt (5 vagy 2 pontos), fluxusvektoros vezérlést szenzor nélkül, valamint energiatakarékos üzemmódokat mind aszinkron, mind szinkronmotorokhoz. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható. A beépített fékellenállás-vezérlő fokozza a motor dinamikus fékezési képességeit, míg a különböző gyorsulási és lassulási rámpa-beállítások (lineáris, U, S, vagy egyedi) tovább növelik a működés rugalmasságát. A készülék automatikusan kompenzálja a motor csúszását a terheléstől függetlenül, és fejlett védelmi funkciókkal rendelkezik, például fázisszakadás, túláram, túlmelegedés és rövidzárlat ellen.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U40N4C - frekvenciaváltó, 4kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP20, kompakt kivitel műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Termék típusa: Frekvenciaváltó
Speciális alkalmazás: Komplex gépek
Kivitel: Standard verzió
Formátum: Kompakt
Szerelési mód: Fali szerelés
Kommunikációs protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos paraméterek
Névleges tápfeszültség: 380...500 V (-15...+10%)
Névleges kimeneti áram: 9,5 A
Motor teljesítmény: 4,0 kW (nagy terheléshez)
Motor teljesítmény: 5 LE
EMC szűrő: C2 osztályú EMC szűrő integrálva
IP védettségi fokozat: IP20
Hálózati áram: 13,7 A 380 V-nál (nagy terhelés)
Hálózati áram: 10,6 A 500 V-nál (nagy terhelés)
Maximális bemeneti áram: 13,7 A
Maximális kimeneti feszültség: 500 V
Látszólagos teljesítmény: 9,2 kVA 500 V-nál (nagy terhelés)
Hálózati frekvencia: 50...60 Hz
Relatív szimmetrikus hálózati frekvencia tűrés: 5%
Várható hálózati Isc: 5 kA
Be- és kimeneti jellemzők
Digitális bemenetek száma: 7
Digitális bemenet típusa: STO biztonságos nyomatéklekapcsolás (24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm), DI1...DI6 logikai bemenetek (24 V DC, 30 V), DI5 programozható impulzus bemenetként (0...30 kHz)
Digitális bemenet logika: Pozitív logika (forrás), Negatív logika (nyelő)
Digitális kimenetek száma: 3
Digitális kimenet típusa: Open collector DQ+ és DQ- (0...1 kHz, 30 V DC, 100 mA)
Analóg bemenetek száma: 3
Analóg bemenet típusa: AI1 (0...10 V DC, 30 kOhm, 10 bit), AI2 bipoláris differenciál (±10 V DC, 30 kOhm, 10 bit), AI3 áram (0...20 mA, konfigurálható, 250 Ohm, 10 bit)
Analóg kimenetek száma: 1
Analóg kimenet típusa: Szoftveresen konfigurálható áram (0...20 mA, 800 Ohm) vagy feszültség (0...10 V DC, 470 Ohm)
Teljesítmény jellemzők
Szinkronmotor vezérlési profil: Vektor vezérlés szenzor nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 599 Hz
Motor csúszáskompenzáció: Automatikus a terheléstől függetlenül, 0...300% között állítható
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz, állítható (4...16 kHz leminősítési tényezővel)
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Leállítás módja: DC injektálással
Beépített fékellenállás-vezérlés: Igen
Védelmi funkciók
Mechanikai jellemzők
Szélesség: 140 mm
Magasság: 184 mm
Mélység: 158 mm
Nettó tömeg: 2,2 kg
Átmeneti túlnyomaték: 170...200% a motor névleges nyomatékához képest
Környezeti feltételek
Üzemi hőmérséklet: -10...50 °C leminősítés nélkül, 50...60 °C leminősítési tényezővel
Tárolási hőmérséklet: -25...70 °C
Üzemelési pozíció: Függőleges ±10 fok
Hűtőlevegő mennyisége: 37,7 m³/h
Termék adatok
Névleges áram
9.5 A
Kimeneti teljesítmény
4000 W
Kimeneti feszültség
500 V
Szélesség méret
191 mm
Hosszúság méret
270 mm
Magasság méret
245 mm