Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U55N4WS - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP65, szakaszoló kapcsolóval
Egyedi rendelésre
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
Az Altivar Machine ATV320 sorozatú ATV320U55N4WS típusú frekvenciaváltó a Schneider Electric prémium kategóriás, változtatható fordulatszámú hajtása, amely ideális választás komplex gépekhez és ipari alkalmazásokhoz. Ez a 5,5 kW teljesítményű, háromfázisú, 380-500 V tápfeszültségű készülék tökéletesen alkalmas olyan környezetben való használatra, ahol a magas védettség elengedhetetlen, mivel IP65 besorolású tokozott kivitelben készül.
A készülék névleges kimeneti árama 14,3 A (nehéz üzem esetén), ami 5,5 kW-os motor hajtására teszi alkalmassá. A frekvenciaváltó beépített C2 osztályú EMC szűrővel rendelkezik, ami biztosítja az elektromágneses kompatibilitást ipari környezetben. Bemeneti és kimeneti csatlakozási lehetőségek tekintetében rendkívül gazdag: 7 diszkrét bemenet (köztük STO biztonsági nyomatékmentes leállítás funkció), 3 diszkrét kimenet, 3 analóg bemenet és 1 konfigurálható analóg kimenet áll rendelkezésre. A relékimenetek közül az R1A, R1B, R1C konfigurálható logikájú, 3 A terhelhetőségű kontaktusokkal, míg az R2A, R2C relékimenetek 5 A terhelhetőségűek.
Meghajtási lehetőségeit tekintve rendkívül sokoldalú: aszinkron motorok esetében többféle U/f vezérlési mód, fluxusvektor szabályozás, energiatakarékos üzemmódok állnak rendelkezésre, míg szinkronmotorokhoz szenzor nélküli vektorszabályozást kínál. A maximális kimeneti frekvencia 599 Hz, a kapcsolási frekvencia pedig 2-16 kHz között állítható. A frekvenciaváltó négynegyedes működést tesz lehetővé, beépített fékchopper-rel rendelkezik, és a leállítás DC injektálással is történhet. A különböző gyorsítási és lassítási rámpák (lineáris, U, S, egyedi) között válthatunk, a motorcsúszás-kompenzáció automatikusan működik a terheléstől függetlenül, és 0-300% között állítható. A készülék tranziens túlterhelhetősége a névleges motornyomaték 170-200%-a.
Schneider Electric Altivar Machine 320 - ATV320U55N4WS - frekvenciaváltó, 5,5kW, 3f, 400VAC, Modbus/CANopen, IP65, szakaszoló kapcsolóval műszaki adatok
Általános jellemzők
Termékcsalád: Altivar Machine ATV320
Termék típusa: Változtatható fordulatszámú hajtás
Alkalmazás: Komplex gépek
Változat: Szakaszoló kapcsolóval
Kivitel: Tokozott
Szerelési mód: Falon rögzíthető
Kommunikációs lehetőségek
Kommunikációs port protokoll: Modbus soros, CANopen
Elektromos jellemzők
Névleges tápfeszültség: 380...500 V -15...10 %
Névleges kimeneti áram: 14,3 A
Motorteljesítmény: 5,5 kW nehéz üzemre
Motorteljesítmény lóerőben: 7,5 LE
EMC szűrő: C2 osztályú EMC szűrő integrálva
IP védettségi szint: IP65
Be- és kimeneti jellemzők
Diszkrét bemenetek száma: 7
Diszkrét bemenet típusa:
- STO biztonsági nyomatékmentes leállítás, 24 V DC, impedancia: 1,5 kOhm
- DI1...DI6 logikai bemenetek, 24 V DC (30 V)
- DI5 impulzus bemenetként programozható: 0...30 kHz, 24 V DC (30 V)
Diszkrét kimenet száma: 3
Diszkrét kimenet típusa: Nyitott kollektor DQ+ 0...1 kHz 30 V DC 100 mA, Nyitott kollektor DQ- 0...1 kHz 30 V DC 100 mA
Analóg bemenet száma: 3
Analóg kimenet száma: 1
Motorvezérlés jellemzői
Szinkron motor vezérlési profil: Vektorszabályozás szenzor nélkül
Maximális kimeneti frekvencia: 0,599 kHz
Kapcsolási frekvencia: 2...16 kHz állítható
Névleges kapcsolási frekvencia: 4 kHz
Fizikai jellemzők
Szélesség: 320 mm
Magasság: 521 mm
Mélység: 335 mm
Súly: 22,7 kg
Környezeti feltételek
Üzemi pozíció: Függőleges +/- 10 fok
Környezeti hőmérséklet tárolás közben: -25...70 °C
Szennyezettségi fok: 3
Termék adatok
Szélesség méret
510 mm
Hosszúság méret
700 mm
Magasság méret
470 mm
Gyártó neve
Schneider Electric Zrt.
EAN
Gyártó címe
1133 Budapest, Váci út 96-98.
Gyártó elérhetősége
hu-schneider@schneider-electric.com
Védettség
IP65
Hálózati frekvencia
50/60 Hz
Gyártó/Márka
Schneider Electric
Mélység
300 mm
Max. kimeneti feszültség
500 V