A Schneider Electric ComPacT NSX160B megszakító egy rendkívül megbízható és nagy teljesítményű eszköz, amely kifejezetten elosztó rendszerek védelmére terveztek. A C16B3TM100 cikkszámú termék 100 A-es névleges áramerősséggel rendelkezik 40°C környezeti hőmérsékleten, és 3-pólusú (3P) kivitelben készül, védve mind a három pólust (3D). A ComPacT NSX160B megszakító kiválóan alkalmas ipari és kereskedelmi létesítmények villamosenergia-elosztó rendszereinek hatékony védelmére.
A megszakító B megszakítóképességi osztályba tartozik, ami 25 kA megszakítóképességet jelent 415 VAC feszültségen. A széles megszakítóképességi tartomány (40 kA 220/240 V AC-n, 25 kA 380/415 V AC-n, 20 kA 440 V AC-n és 15 kA 500 V AC-n) lehetővé teszi a különböző alkalmazási területeken való hatékony használatát. A termék megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak, és alkalmas leválasztásra is. Az NSX160B megszakító maximális üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, szigetelési feszültsége pedig 800 V AC.
A C16B3TM100 termomagnetikus (TM-D) kioldóegységgel rendelkezik, amely kettős védelmet biztosít: túlterhelés elleni védelmet (L - termikus) és rövidzárlat elleni védelmet (I - mágneses). A hosszú késleltetésű kioldás (túlterhelés védelem) beállítható 0,7...1 x In tartományban, míg a pillanatnyi kioldás (rövidzárlat védelem) fix 800 A-re van állítva. Ez a kettős védelem biztosítja a rendszer maximális biztonságát különböző terhelési és hibakörülmények között. A termikus kioldás késleltetési tartománya 120-400 s 1,5 x In áramerősségnél, illetve 15 s 6 x Ir áramerősségnél.
Az NSX160B megszakító rendkívül tartós, mechanikai élettartama 40000 kapcsolási ciklus, míg elektromos élettartama a terheléstől függően 7500-40000 ciklus között változik. A termék szerelése hátsó lapra történhet, a szerelési pozíció lehet vízszintes vagy függőleges, valamint a hátlapra fektetve is szerelhető. A fel- és lefelé irányuló csatlakozás előlről történik, 35 mm-es csatlakozási osztással. A készülék méretei: 105 mm szélesség, 161 mm magasság és 86 mm mélység. IP40-es védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és ellenáll az IK07 mechanikai behatásoknak az IEC 62262 szerint. A működési hőmérséklet-tartomány -25°C és +70°C között van, relatív páratartalom 0-95%, és maximum 2000 m tengerszint feletti magasságig használható teljesítménycsökkenés nélkül, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkenéssel.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM100 -Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 100 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Termékvonal: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Készülék rövid neve: NSX160B
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Villamos jellemzők
Névleges áram [In]: 100 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Leválasztásra alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség
Megszakítóképesség:
40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Megszakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológia: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelem típusa: L: túlterhelés védelem (termikus), I: rövidzárlat védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges értéke: 100 A 40 °C-on
Beállítások
Hosszú késleltetésű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldás beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú késleltetésű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldás beállítási típusa Ii: Rögzített
Pillanatnyi védelem kioldás beállítási tartománya [Ii]: 800 A
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Kapcsolókar
Megszakító felszerelési módja: Rögzített
Szerelési tartó: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges, Hátlapon fekvő
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 35 mm
Foglalatok száma: 5 foglalat
Szélesség: 105 mm
Magasság: 161 mm
Mélység: 86 mm
Környezeti feltételek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültségi kategória: III
Érintésvédelmi osztály: II. osztály előlap
Szennyezési fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védettségi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK védettségi fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %