Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM125 - Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 3P3d
👀Nézd meg ezeket a kategóriákat is !
A ComPacT NSX160B típusú megszakító 125 amperes névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten. A készülék 3 pólusú (3P) kialakítású, 3D védelemmel, ami azt jelenti, hogy mindhárom pólus védett. A termék maximális üzemi feszültsége 690 V AC 50/60 Hz, így széles körben alkalmazható különböző ipari környezetekben. A megszakító B szakítóképességi kóddal rendelkezik, ami 25 kA szakítóképességet jelent 415 V AC feszültségen az IEC 60947-2 szabvány szerint. Ezen felül 40 kA szakítóképességgel bír 220/240 V AC hálózaton, 20 kA-rel 440 V AC esetén, valamint 15 kA-rel 500 V AC feszültségnél. A készülék alkalmas szigetelésre is, megfelelve az EN/IEC 60947-2 szabványnak, felhasználási kategóriája pedig "A".
A C16B3TM125 termékszámú megszakító TM-D típusú kioldóegységgel rendelkezik, amely termikus-mágneses technológiát alkalmaz. A kioldóegység LI védelmi funkciókkal van ellátva, ami magában foglalja a túlterhelés elleni védelmet (L: thermal) és a rövidzárlat elleni védelmet (I: magnetic). A túlterhelés elleni védelem (Ir) beállítási tartománya a névleges áram 0,7–1-szerese között állítható. A túlterhelés-védelem késleltetése (tr) fix, 120–400 másodperc 1,5 × In áramnál, illetve 15 másodperc 6 × Ir áramnál. A pillanatműködésű védelmi kioldás (Ii) értéke fix, 1250 A. A megszakító nem rendelkezik földzárlat-védelemmel. A vezérlés típusa billenőkaros, a rögzítési mód pedig fix.
Műszaki szempontból a C16B3TM125 további fontos jellemzői közé tartozik a 800 V AC névleges szigetelési feszültség és a 8 kV névleges lökőfeszültség-állóság. Kiemelendő a magas mechanikai élettartam, amely 40000 ciklus, valamint az elektromos élettartam, amely szintén 40000 ciklus 440 V In/2 esetén, 20000 ciklus 440 V In áramnál, 15000 ciklus 690 V In/2 áramnál, illetve 7500 ciklus 690 V In esetén. A pólusonkénti teljesítményveszteség 10,78 W. A megszakító felszerelhető vízszintes és függőleges helyzetben, hátlapra rögzítve. Mind a felső, mind az alsó csatlakozási pont elöl található, a csatlakozási osztás 35 mm. A termék méretei: 105 mm széles, 161 mm magas és 86 mm mély.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C16B3TM125 -Megszakító NSX160B, 25 kA 415 VAC, TMD kioldóegység 125 A, 3P3d műszaki adatok
Főbb jellemzők
Terméktípus: ComPacT NSX
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX160B
Termék vagy összetevő típusa: Megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Műszaki jellemzők
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Névleges áram [In]: 125 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelésre alkalmas: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Megszakítóképesség:
- 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
- 25 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
- 20 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
- 15 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Szakítóképesség kód: B 25 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: TM-D
Kioldóegység technológiája: Termikus-mágneses
Kioldóegység védelmi funkciói: LI
Védelmi típus: L: túlterhelés elleni védelem (termikus), I: rövidzárlat elleni védelem (mágneses)
Kioldóegység névleges árama: 125 A 40 °C-on
Hosszú idejű kioldás beállítás típusa Ir (termikus védelem): Állítható
Hosszú idejű védelem kioldási beállítási tartománya [Ir]: 0,7...1 x In
Hosszú idejű védelem késleltetés beállítási típusa tr: Fix
Hosszú idejű késleltetés beállítási tartománya [tr]: 120...400 s 1,5 x In esetén, 15 s 6 x Ir esetén
Pillanatműködésű védelem kioldási beállítási típusa Ii: Fix
Pillanatműködésű védelem kioldási beállítási tartománya [Ii]: 1250 A
Földzárlat elleni védelem: Nincs
Fizikai jellemzők
Vezérlés típusa: Billenőkar
Megszakító rögzítési módja: Fix
Slotok száma: 5 slot
Szélesség (Sz): 105 mm
Magasság (M): 161 mm
Mélység (Mé): 86 mm
Kiegészítő jellemzők
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 800 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Névleges üzemi megszakítóképesség [Ics]:
- 40 kA 220/240 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
- 25 kA 380/415 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
- 20 kA 440 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
- 15 kA 500 V AC 50/60 Hz, megfelel az IEC 60947-2 szabványnak
Mechanikai élettartam: 40000 ciklus
Elektromos élettartam:
- 40000 ciklus 440 V In/2 esetén
- 20000 ciklus 440 V In esetén
- 15000 ciklus 690 V In/2 esetén
- 7500 ciklus 690 V In esetén
Teljesítményveszteség pólusonként: 10,78 W
Rögzítési felület: Hátlap
Rögzítési helyzet: Vízszintes és függőleges, Hátlapra fektetve
Felső csatlakozás: Elöl
Alsó csatlakozás: Elöl
Csatlakozási osztás: 35 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelmi osztály: II. osztály az előlapon
Szennyezési fok: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Környezeti hőmérséklet üzemelés közben: -25...70 °C
Környezeti hőmérséklet tárolás során: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95%
Üzemeltetési magasság: 0...2000 m derating nélkül, 2000...5000 m derating alkalmazásával
Termék adatok
Szélesség méret
110 mm
Hosszúság méret
195 mm
Magasság méret
140 mm
hu-schneider@schneider-electric.com
Névleges feszültség
690 - 690 V