A ComPacT NSX630F típusú megszakító 570 A névleges áramerősségű, amely 40 °C környezeti hőmérsékleten érvényes. A készülék 440 V AC 50/60 Hz névleges üzemi feszültséggel rendelkezik, és kiemelkedő megszakítóképességgel büszkélkedhet: 36 kA 380/415 V AC feszültségen az IEC 60947-2 szabvány szerint. További megszakítóképesség értékei széles feszültségtartományt fednek le: 40 kA 220/240 V AC-n, 30 kA 440 V AC-n, 25 kA 500 V AC-n, 20 kA 525 V AC-n és 10 kA 660/690 V AC-n. A készülék UL 60947-4-1 szerinti értékei is figyelemre méltóak: 85 kA 240 V AC-n, 35 kA 480 V AC-n és 20 kA 600 V AC-n. Ez a széles spektrumú védelem különböző feszültségszinteken teszi alkalmassá különféle ipari alkalmazásokra.
A megszakító MicroLogic 4.3 típusú elektronikus kioldóegységgel van felszerelve, amely LSoIR (hosszú késleltetésű, rövid késleltetésű, pillanatnyi és földzárlati) védelmi funkciókkal rendelkezik. A hosszú késleltetésű (termikus) védelem beállítási tartománya 250-570 A között 9 különböző értékre állítható. A rövid késleltetésű zárlati védelem (Isd) 1,5-10-szeres Ir között állítható, míg a pillanatnyi zárlati védelem (Ii) fix 6900 A értékű. A készülékbe integrált földzárlat-védelem (Class A) érzékenysége széles tartományban (300 mA, 500 mA, 1 A, 3 A, 5 A, 10 A) állítható, és a kioldási késleltetés is rugalmasan beállítható (0 ms, 60 ms, 150 ms, 500 ms, 1 s). A készülék termikus memóriával is rendelkezik, amely 20 percig a kioldás előtt és után is megőrzi az állapotinformációkat a megfelelő védelem érdekében.
A ComPacT NSX630F mechanikai tartóssága 15000 ciklus, elektromos élettartama pedig terheléstől függően 2000-8000 kapcsolási ciklus között változik. A készülék IP40 védettséggel és IK07 ütésállósággal rendelkezik az IEC szabványok szerint. Működési hőmérséklet-tartománya rendkívül széles, -25 °C és +70 °C között, tárolási hőmérséklete pedig -50 °C és +85 °C között van. A berendezés 2000 m tengerszint feletti magasságig korlátozás nélkül használható, 2000-5000 m között pedig teljesítménycsökkentéssel alkalmazható. A készülék méretei: 140 mm szélesség, 255 mm magasság, 110 mm mélység. A megszakító állapotjelző LED-ekkel van ellátva: zöld villogó LED a működésre kész állapotra, piros LED a 105%-os Ir terhelésre, és narancssárga LED a 90%-os Ir terhelésre figyelmeztet.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C63F34V570 - Megszakító NSX630F, 36 kA 415 VAC, MicroLogic 4.3 Vigi kioldóegység 570 A, 3P3d műszaki adatok
Fő jellemzők
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Eszköz rövid neve: NSX630F
Termék vagy komponens típusa: Földzárlatvédelmi megszakító
Eszköz alkalmazása: Elosztás
Pólusok leírása: 3P
Védett pólusok leírása: 3D
Elektromos jellemzők
Névleges áram [In]: 570 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség [Ue]: 440 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Megszakítóképesség: 40 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
36 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
30 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
25 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
20 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz (IEC 60947-2)
85 kA Icu 240 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1)
35 kA Icu 480 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1)
20 kA Icu 600 V AC 50/60 Hz (UL 60947-4-1)
Megszakítóképesség kód: F 36 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 4.3
Kioldóegység technológia: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciók: LSoIR
Vezérlés típusa: Kapcsoló
Megszakító rögzítési mód: Fix
Névleges szigetelési feszültség [Ui]: 500 V AC 50/60 Hz
Névleges lökőfeszültség-állóság [Uimp]: 8 kV
Védelmi beállítások
Védelem típusa: L: túlterhelés ellen (hosszú késleltetésű)
So: rövid késleltetésű zárlat ellen fix késleltetéssel
I: pillanatnyi zárlat ellen
R: földzárlat ellen
Kioldóegység névleges árama: 570 A 40 °C-on
Hosszú késleltetésű kioldási beállítás típusa Ir (termikus védelem): 9 fokozatban állítható
Hosszú késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Ir]: 250...570 A
Hosszú késleltetésű védelem késleltetési beállítás típusa tr: Fix
Hosszú késleltetésű késleltetés beállítási tartomány [tr]: 400 s 1,5 x Ir-nél
16 s 6 x Ir-nél
11 s 7,2 x Ir-nél
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítás típusa Isd: Állítható
Rövid késleltetésű védelem kioldási beállítási tartomány [Isd]: 1,5...10 x Ir
Rövid késleltetésű védelem késleltetési beállítás típusa tsd: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítás típusa Ii: Fix
Pillanatnyi védelem kioldási beállítási tartomány [Ii]: 6900 A
Földzárlat-védelem
Földzárlat-védelem: Integrált
Földzárlat-védelem osztály: A osztály
Földzárlat-védelem érzékenység beállítás típusa IΔn: Állítható
Földzárlat-védelem érzékenység beállítási tartomány [IΔn]: 300 mA
500 mA
1 A
3 A
5 A
10 A
Működési mód: Ki az IΔn forgókapcsoló segítségével
Földzárlat-védelem időkésleltetés beállítás típusa Δt: Állítható
Maradék földzárlat időkésleltetés beállítás [Δt]: 0 ms
60 ms
150 ms
500 ms
1 s
Fizikai jellemzők
Szélesség (W): 140 mm
Magasság (H): 255 mm
Mélység (D): 110 mm
Környezeti jellemzők
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: IV
Elektromos áramütés elleni védelem osztálya: II. osztály az előlapon
Szennyezési fokozat: 3, megfelel az IEC 60664-1 szabványnak
IP védettségi fokozat: IP40, megfelel az IEC 60529 szabványnak
IK ütésállósági fokozat: IK07, megfelel az IEC 62262 szabványnak
Működési környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %