A Schneider Electric ComPacT NSX sorozatú C63N42D630 típusú megszakító egy kiváló minőségű, kompakt méretű védelmi eszköz, amelyet kifejezetten elosztóhálózatok megbízható védelméhez terveztek. Ez a négypólusú (4P) NSX630N modell 630 A névleges áramerősséggel rendelkezik 40 °C környezeti hőmérsékleten, és kiváló szakítóképességgel bír különböző feszültségszinteken.
A megszakítót a MicroLogic 2.3 elektronikus kioldóegység teszi igazán sokoldalúvá, amely LSoI védelmi funkciókat biztosít: hosszú késleltetésű túlterhelésvédelem (L), rögzített késleltetésű rövidzárlati védelem (So) és pillanatnyi rövidzárlati védelem (I). A túlterhelésvédelem beállítási tartománya 250-630 A között állítható 9 különböző értékre, míg a rövidzárlati kioldás 1,5-10 × Ir értékek között szabályozható. A pillanatnyi rövidzárlati védelem fixen 6900 A-re van beállítva. A megszakító védelem működését a készüléken található LED jelzők teszik láthatóvá: zöld villogó LED jelzi az üzemkészséget, piros LED a 105%-os, narancssárga pedig a 90%-os túlterhelést.
A ComPacT NSX630N kiemelkedő szakítóképességgel rendelkezik: 50 kA 380/415 V AC hálózatokon az IEC 60947-2 szabványnak megfelelően. Más feszültségszinteken is megbízható védelmet nyújt: 220/240 V-on 85 kA, 440 V-on 42 kA, 500 V-on 30 kA, 525 V-on 22 kA, valamint 660/690 V-on 10 kA. A készülék kiválóan alkalmas szigetelési funkcióra is az EN/IEC 60947-2 szabvány szerint. Az NSX630N mechanikai élettartama 15000 kapcsolási ciklus, elektromos élettartama pedig terheléstől függően 2000-8000 ciklus között változik. A négypólusú kialakítás különböző védelmi lehetőségeket biztosít: 4D (négy védett pólus), 3D+N/2 (három védett pólus és félig védett nullavezető) vagy 3D (három védett pólus, nullavezető védelem nélkül) konfigurációkban használható.
A C63N42D630 megszakító kompakt méretekkel rendelkezik: szélessége 185 mm, magassága 255 mm, mélysége pedig 110 mm. Fix kivitelű készülék, amely hátlapra szerelhető, és mind vízszintesen, mind függőlegesen felszerelhető. A felső és alsó csatlakozási pontok elölről hozzáférhetőek, a csatlakozási osztás 45 mm. A készülék IP40 védettséggel rendelkezik az IEC 60529 szerint, és IK07 mechanikai védelemmel az IEC 62262 szabványnak megfelelően. Széles működési hőmérséklet-tartományban használható: -25 és +70 °C között, tárolási hőmérséklete pedig -50 és +85 °C között lehet. A megszakító 2000 m tengerszint feletti magasságig teljes terheléssel, 2000-5000 m között pedig csökkentett terheléssel üzemeltethető. A Schneider Electric ComPacT NSX megszakítócsalád ideális választás az ipari létesítmények, kereskedelmi épületek és nagyobb kritikus infrastruktúrák elosztóhálózatainak védelmére.
Schneider Electric ComPacT NSX (2021) - C63N42D630 - Megszakító NSX630N, 50 kA 415 VAC, MicroLogic 2.3 kioldóegység 630 A, 4P4d műszaki adatok
Alaptulajdonságok
Termékcsalád: ComPacT
Terméknév: ComPacT NSX
Rövidített készüléknév: NSX630N
Termék vagy alkatrész típusa: Megszakító
Készülék alkalmazása: Elosztás
Kialakítás
Pólusok leírása: 4P
Védett pólusok leírása: 4D / 3D + N/2 / 3D
Nullvezető pozíciója: Bal
Névleges áram: 630 A 40 °C-on
Névleges üzemi feszültség: 690 V AC 50/60 Hz
Hálózat típusa: AC
Hálózati frekvencia: 50/60 Hz
Szigetelési alkalmasság: Igen, megfelel az EN/IEC 60947-2 szabványnak
Felhasználási kategória: A kategória
Szakítóképesség
Szakítóképesség: 85 kA Icu 220/240 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
50 kA Icu 380/415 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
42 kA Icu 440 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
30 kA Icu 500 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
22 kA Icu 525 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
10 kA Icu 660/690 V AC 50/60 Hz, IEC 60947-2 szerint
Szakítóképességi kód: N 50 kA 415 V AC
Kioldóegység
Kioldóegység neve: MicroLogic 2.3
Kioldóegység technológiája: Elektronikus
Kioldóegység védelmi funkciói: LSoI
Kioldóegység névleges árama: 630 A 40 °C-on
Túlterhelésvédelem beállítás típusa: Állítható, 9 fokozat
Túlterhelésvédelem beállítási tartomány: 250...630 A
Túlterhelésvédelem késleltetés típusa: Rögzített
Túlterhelésvédelmi késleltetés tartománya: 400 s 1,5 × Ir esetén
16 s 6 × Ir esetén
11 s 7,2 × Ir esetén
Nullavezető védelmi beállítás: 0,5 × Ir (3D + N/2)
1 × Ir (4D)
Nincs védelem (3D)
Termikus memória: 20 perc kioldás előtt és után
Rövidzárlati védelem beállítás típusa: Állítható, 9 fokozat
Rövidzárlati védelem beállítási tartomány: 1,5...10 × Ir
Rövidzárlati védelem késleltetés típusa: Rögzített
Pillanatnyi védelem beállítás típusa: Rögzített
Pillanatnyi védelem beállítási tartomány: 6900 A
Mechanikai tulajdonságok
Mechanikai élettartam: 15000 ciklus
Elektromos élettartam: 8000 ciklus 440 V In/2
4000 ciklus 440 V In
6000 ciklus 690 V In/2
2000 ciklus 690 V In
Teljesítmény-disszipáció pólusonként: 39,7 W
Szerelési mód: Hátlap
Szerelési pozíció: Vízszintes és függőleges
Hátoldalon fekvő
Felső csatlakozás: Elülső
Alsó csatlakozás: Elülső
Csatlakozási osztás: 45 mm
Jelzések
Helyi jelzés: Villogó LED (zöld) üzemkészséghez
LED 105% Ir (piros) túlterheléshez
LED 90% Ir (narancs) túlterheléshez
Méretek és súly
Szélesség: 185 mm
Magasság: 255 mm
Mélység: 110 mm
Környezeti paraméterek
Szabványok: EN/IEC 60947-2
Túlfeszültség kategória: III
Elektromos áramütés elleni védelem: II. osztály az előlapon
Szennyezettségi fok: 3, IEC 60664-1 szerint
IP védelmi fokozat: IP40, IEC 60529 szerint
IK védelmi fokozat: IK07, IEC 62262 szerint
Üzemi környezeti hőmérséklet: -25...70 °C
Tárolási környezeti hőmérséklet: -50...85 °C
Relatív páratartalom: 0...95 %